A glükóz a szervezet elsődleges energiaforrása. Glikémiás indexe 100. A sejtek mitokondriumai (energia központok) közvetlenül energia hordozó molekulákká (ATP) alakítják. Ezáltal alkalmas erő és gyors energiapótlásra. Glükóz ideális, gyors energiaforrás.
A maltodextrin 19 glükózegységből álló poliszacharid. Glikémiás indexe 105. A szervezet nagy mennyiségű glükózt állít elő belőle. Ez a folyamat időt vesz igénybe ezért a maltodextrin amolyan „retard” tehát időben felszabaduló glükóznak is tekinthető. Ezáltal a szervezet folyamatosan de kissé elnyújtva jut glükózhoz, energiaforráshoz. Alkalmas erő és viszonylag elhúzódó energiapótlásra. Maltodextrin gyorsan feltölti az izmok glikogén szintjét. Szervezetünk gyorsan hasznosítja anélkül, hogy megterhelné az emésztőrendszert.
Palatinóz egy disacharid, ami lényegében egy izomaltulóz. Glikémiás indexe 32, ami biztosítja a folyamatos energiabevitelt. Lassú a felszívódása, így folyamatosan biztosítja a megfelelő glükóz és inzulinszintet a szervezetben. Javítja a fizikai aktivitást és mentális képességeket. Palatinóz felszívódása 2 óráig tart, így fokozatosan adagolja a szervezetnek az energiát. Alkalmas erő és izomfejlesztésre.
A kreatin három aminosavból felépülő vegyület. A szervezetünk is elő tudja állítani de fizikai erőkifejtés hatására elhasználódik ezért célszerű pótolni. Hatása több szintű; növeli a szervezetben az ATP képződést, megakadályozza a nagy mennyiségű tejsav képződést mert segíti a glükóz aerob oxidációját (anaerob úton - pl intenzív edzés esetén - ugyanis tejsav képződik). Növeli az állóképességet, fokozza az izomerőt, késlelteti a fáradság kialakulását.
A taurin egy nagyon fontos aminosav, ami számtalan anyagcsere folyamatban vesz részt. A sport-táplálkozás területével kapcsolatban fontos tudni, hogy a taurinnak inzulin utánzó hatása van és olyan sejttérfogat-növelő, mint a kreatin. Ezek a funkciók segítenek abban, hogy az izomsejt kitágításával a leginkább anabolikus (felépítő) állapotot érjük el, amelynél a sejt hidratációja, protein szintézise és telítettsége maximális. A taurin a glutamin után a második leggyakoribb aminosav az izomszövetben, de nem része annak, inkább az izomsejtekben lévő aminosavlánc része. Nem alkotóeleme a fehérjéknek sem, hanem szabadon marad a testben. Más aminosavak építőköveként is szerepet játszik. A taurin fontos az agy és az idegrendszer számára is.
A koffein erős stimuláló hatást fejt ki a központi idegrendszerre. Növeli a pszichikai aktivitást a koncentrációt és állóképességet. Reflexek javulnak. Az éberség és izom válaszidő is javul.
Az L-Tirozin egy nem esszenciális aminosav, de egy nagyon fontos neurotranszmitter. Az agy aktivitásának serkentése és módosítása szempontjából nagy jelentőséggel bíró vegyület. A szervezetben fenilalaninból képződik, azonban ha ez az átalakulás valamiért terhelt (pl. a fenilalaninra máshol is szükség van) akkor elégtelen mennyiségű norepinefrin képződik az agyban. Ennek következménye a reflexek lassulása, passzivitás és súlyos hiány esetén akár depresszió is. A tirozin egy sor fontos hormon előanyaga: TSH (anyagcsere), adrenalin és dopamin. Ezek a hormonok biztosítják a testi és szellemi frissességet, a koncentrálóképességet javítják, szabályozzák az anyagcsere aktivitását, leküzdik a fáradtságérzetet, a kedvetlenséget.
Az agmatine egyfajta mellékterméke az arginin aminosavnak, ami az arginin képződése során jön létre. Agmatine úgy fejti ki hatását, hogy ketokolaminokat (adrenalin - noradrenalin – dopamin) szabadít fel. Ezek az endogén anyagok minden nagyon sok a szervezetben végbemenő biológiai folyamatban jelen vannak. Agmatine mint neurotransmitter is működik. A sportolók körében edzés előtti bedurrantóként kezdett el terjedni alkalmazása, mivel az argininhez hasonlóan nitrogén-oxid fokozó tulajdonsággal rendelkezik és fájdalomcsillapító hatása miatt intenzívebb edzéseket tesz lehetővé.
Az AAKG (arginin alpha-ketoglutarát) az arginin aminosav és az alfa-ketoglutársav molekula kombinációja. Az AKG (alfa-ketoglutársav) az aminosav szintézisben és a fehérjék lebontásában játszik szerepet. Az arginin egy esszenciális aminosav, az AKG pedig jobb hasznosulást biztosít. Az AAKG segít javítani a vérkeringést, mivel az arginin a NO előanyaga. A NO pedig tágítja és rugalmasan tartja az artériákat, következésképp javul a vérkeringés és több oxigén, valamint tápanyag tud eljutni a szövetekhez. Az AKG elméletileg a lassú és a gyors izomszöveteket egyaránt nagyobb teljesítményre, és gyorsabb regenerálódásra sarkallja. Az AAKG-ről kimutatták, hogy növelik a növekedési hormon- és inzulin kiválasztást, illetve anabolikus hatásuk van.
Citrulin egy nem esszenciális aminosav, ami szintén fontos a különböző fehérjeszintézisekhez. Gyorsítja a sérülések gyógyulását, csökkenti a fáradtságot, javítja a szövetek jobb vérellátását. A citrulin teljesítményfokozásra is alkalmas A citrulin az arginin előanyaga, mely a nitrogén-oxid (NO) szintézist és a növekedési hormon (HGH) előállítását fokozottan stimulálni.
Abeta alaninből a testünk karnosint állít elő. Rendkívűl jó hatással van a bőr, szmek és izomzat számára. Csökkenti az öregedéssel járó un. Cross-linking folyamatokat amely többek között rugalmatlanná teszi a testünk kötőszöveteit. Klinikai vizsgálatok alapján bizonyították, hogy 4 hetes beta alanin szedési fázis után a tesztalanyok szervezetében 42- 65%-al nőt a karnosin mennyisége. A karnosin felveszi a küzdelmet a glikáció, a szabadgyökök okozta károsodás, a replikatív szeneszcencia, a telomerrövidülés ellen és elősegíti a nehézfémek kiválasztódását a szervezetből. A glikáció egy alattomos és pusztító folyamat, amelynek során a szervezet szövetei, különösen az idegrendszer idővel visszafordíthatatlan károsodást szenvednek az állandó cukormolekuláknak való kitétel miatt.
Az inozin támogatja az oxigéntranszportot mind a szív-, mind pedig a vázizomsejtekbe, továbbá segíti az ATP szintézist, -mely testünk fő üzemanyaga- és a véráramlást is. Csökkenti a tejsav képződését az izmokban